Jak zvolit vhodnou obuv

Naším přáním je, abyste si u nás vybrali vhodnou obuv, která Vám krásně padne. Proto Vám nyní poskytneme několik jednoduchých rad, jak nožku správně změřit. 

Bohužel neexistuje žádná jednotná velikostní tabulka. Rozměry boty se mohou lišit v závislosti na konstrukci, výrobním procesu či materiálovém složení. Například na základě našich zkušeností víme, že výrobce Fare má rozměr boty větší než většina ostatních výrobců v totožné velikosti. Proto se prosím pokuste nožku co nepřesněji změřit a porovnat s velikostí dané boty. NIKDY NEKUPUJTE BOTY, KTERÉ MAJÍ STEJNĚ DLOUHOU STÉLKU JAKO JE DÉLKA CHODIDLA. Nohy pak nemají dostatečný prostor v botě a dříve či později bude docházet k jejich deformitám. 

Dětská obuv by měla mít nadměrek zhruba 0,8 cm - 1,5 cm. Doporučujeme u letní obuvi či bačkor 1 - 1,2 cm a u zimní obuvi to může být až 1,5 cm (nosí se teplejší ponožky, dají se více utáhnout atd.).

U obuvi pro dospělého člověka je na nadměrek také třeba myslet. Noha sice již neroste, ale i tak se v průběhu dne a zátěže vyvíjené na chodidlo mění jeho dispozice, respektive klenba povolí a chodidlo se nepatrně protáhne. Například u trekové či sportovní obuvi doporučujeme nadměrek min. 0,5 cm - 1 cm. 

V případě, že si i po měření nebudete stále jisti, jakou obuv vybrat, neváhejte nás kontaktovat. 

 

Nejvíce používaným způsobem je obkreslit nohu na papír, proto si pro měření připravte: papír, tužku a pravítko. 

1. Zkontrolujte, zda máte na noze ponožku, kterou obvykle budete v botě nosit a obkreslete nohu na papír viz. obrázek č. 1. Berte v potaz odlišnost délky obou chodidel, vždy měřte chodidlo delší. 

 

 

2. Pravítkem vyznačte rovnoběžky - čáru, která hraničí s patou a čáru, která hraničí s nejdelším prstem (obvykle první prst) viz. obrázek č. 2. 

 

 

3. Změřte délku chodidla a přičtěte požadovaný nadměrek viz. obrázek č. 3. Poté už jen vyberte odpovídající velikost. 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení