Jak zvolit vhodnou obuv

Naším přáním je, abyste si u nás vybrali vhodnou obuv, která Vám krásně padne. Proto Vám nyní poskytneme několik jednoduchých rad, jak nožku správně změřit. 

Bohužel neexistuje žádná jednotná velikostní tabulka. Rozměry boty se mohou lišit v závislosti na konstrukci, výrobním procesu či materiálovém složení. Například na základě našich zkušeností víme, že výrobce Fare má rozměr boty větší než většina ostatních výrobců v totožné velikosti. Proto se prosím pokuste nožku co nepřesněji změřit a porovnat s velikostí dané boty. NIKDY NEKUPUJTE BOTY, KTERÉ MAJÍ STEJNĚ DLOUHOU STÉLKU JAKO JE DÉLKA CHODIDLA. Nohy pak nemají dostatečný prostor v botě a dříve či později bude docházet k jejich deformitám. 

Dětská obuv by měla mít nadměrek zhruba 0,8 cm - 1,5 cm. Doporučujeme u letní obuvi či bačkor 1 - 1,2 cm a u zimní obuvi to může být až 1,5 cm (nosí se teplejší ponožky, dají se více utáhnout atd.).

U obuvi pro dospělého člověka je na nadměrek také třeba myslet. Noha sice již neroste, ale i tak se v průběhu dne a zátěže vyvíjené na chodidlo mění jeho dispozice, respektive klenba povolí a chodidlo se nepatrně protáhne. Například u trekové či sportovní obuvi doporučujeme nadměrek min. 0,5 cm - 1 cm. 

V případě, že si i po měření nebudete stále jisti, jakou obuv vybrat, neváhejte nás kontaktovat. 

 

Nejvíce používaným způsobem je obkreslit nohu na papír, proto si pro měření připravte: papír, tužku a pravítko. 

  1.  Zkontrolujte, zda máte na noze ponožku, kterou obvykle budete v botě nosit a obkreslete nohu na papír viz. obrázek č. 1. Berte v potaz odlišnost délky obou chodidel, vždy měřte chodidlo delší. 

Návrh bez názvu (10)_kopie2. Pravítkem vyznačte rovnoběžky - čáru, která hraničí s patou a čáru, která hraničí s nejdelším prstem (obvykle první prst) viz. obrázek č. 2. 

Návrh bez názvu (11)_kopie

 

3. Změřte délku chodidla a přičtěte požadovaný nadměrek viz. obrázek č. 3. Poté už jen vyberte odpovídající velikost. 

Přidat podnadpis_kopie

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.