Jak vybrat správnou velikost adjustačních ponožek

Adjustační ponožky, které slouží k prevenci a pomoci při léčbě oteklých nohou, vbočených palců, kladívkových prstů a dalších deformit, momentálně nabízíme ve třech základních velikostech S, M a L. Během roku 2020 by na trh měly přijít také dětské adjustační ponožky. Častý dotaz je, jakou velikost byste si měli vybrat, zejména když je vaše velikost nohy někde mezi nabízenými velikostmi ponožek. Připravili jsme si pro vás návod včetně konkrétních rad, jak v tomto případě postupovat. 

 

Jak je to tedy s velikostmi Adjustačních ponožek? Proč jsou velikostem přiřazena písmena, když se velikost bot a ponožek standardně čísluje? Protože jedna velikost Adjustačních ponožek pokrývá více klasických velikostí. Je tomu tak zejména kvůli absenci pevné špičky. Tím pádem není stěžejním ukazatelem pouze délka nohy, ale i další kritéria jako celková stavba nohy, velikost meziprstních mezer, výška nártu nebo například drobnost či mohutnost chodidla. 
 
Velikost S zahrnuje velikosti 35 až 38, velikost M pak 39 až 42 a velikost L 43 až 46. Každá z velikostí pojme tedy čtyři (až pět) velikosti. To nás dostává k hlavní otázce, jakou byste si měli vybrat velikost, pokud je vaše velikost nohy někde na hranici mezi S a M či M a L? Může se stát, že si v případě nohy o velikosti 38 pořídíte jednou boty 38, jindy 39 a někdy zase 38,5. Co dělat v případě Adjustačních ponožek?
 

Jak vybrat tu správnou velikost 

Adjustační ponožky jsou vyráběny v trochu větší velikosti, než jsou běžné ponožky. Nejprve tedy zjistěte, jakou máte velikost nohou. To poznáte podle bot nebo jednoduše změřením chodidla od paty až ke špičce. Vejdete-li se svým číslem do rozmezí jednotlivých velikostí S, M nebo L, pak máte vyhráno a výběr bude jednoduchý.
 
Pokud je vaše velikost někde na hraně, to znamená například 38 - 39, 42 - 43, 46 - 47, budete muset zohlednit i další okolnosti. Posuďte, zda máte chodidlo spíše mohutnější nebo drobnější, zaměřte se také na jeho šíři. V neposlední řadě porovnejte i výšku vašeho nártu.
Jsou-li vaše chodidla a části, které jsme popisovali, spíše mohutnější, zvolte větší velikost. V opačném případě doporučujeme velikost menší. Pokud si nedopatřením objednáte jinou velikost, než ve skutečnosti potřebujete, rádi vám nenošené ponožky vyměníme. 
 

Na co si dát při výběru pozor 

Kupujete-li ponožky pro někoho jiného jako dárek, je potřeba, abyste si tedy pořádně zjistili velikost nejen čísla bot, ale i ostatní kritéria, která jsme zmínili výše. Ušetříte si tak zbytečné starosti s výměnou zboží.
 
Dejte si také pozor na napodobeniny, které by mohly vašim nohám uškodit. Originální Adjustační ponožky poznáte zejména díky vyšitým nožičkám na nártu, přičemž při nošení ponožek nožičky směřují směrem k sobě.
 
 
Vybrat správnou velikost Adjustačních ponožek již pro Vás bude hračka a barvičku si vyberte dle Vaší libosti zde nebo nás kontaktujte ;-).